fbpx
Close

Kyle Hines’i CSKA-st ära meelitanud Milano on veel esimese kategooria staare noolimas

-Kyle Hines | Foto: Siim Semiskar

-Kyle Hines | Foto: Siim Semiskar

Nädala algul teatas Euroliiga, et pooleli jäänud hooaega lõpuni ei mängita. Kuigi kõik meeskonnad vaatavad mängijateturul hoolega ringi, on viimasel ajal erilist tähelepanu äratanud Milano Olimipia, kelle ümber on küll palju spekulatsioone, kuid samal ajal on neil juba ette näidata ka esimesed võimsad täiendused.

Poolikuks jäänud Euroliiga hooajal jõudis Itaalia suurklubi võita 28 kohtumisest 12 ning sellega hoiti 18 meeskonna seas 12. kohta. Kusjuures esimese üheksa mängu järel oli Milano saldo seitse võitu ja kaks kaotust, kuid seejärel võistkonna mäng lagunes. Koduses kõrgliigas hoidis kolmekordne Euroliiga võitja ja 28 kordne Itaalia meister Milano Olimpia (14-7) enne hooaja lõpetamist neljandat positsiooni.

Kui Itaalia meistriliigas sai klubi võidurõõmu maitsta 2018. aastal, siis Euroopa tugevaimas klubisarjas tõstis Milano Olimpia karika viimati pea kohale 1988. aastal. Viimase aja uudiste valguses jääb mulje, et klubi soovib pika võidupõua Euroliigas lõpetada, sest meeskond on saanud ja suure tõenäosusega ka saamas olulisi täiendusi.

Uued mängijad 

Sel nädalal sai kinnitust, et  Moskva CSKA-ga lepingu lõpetanud neljakordne Euroliiga meister Kyle Hines liitub Milanoga. Kahel korral Euroopa tugevaima sarja parimaks kaitsemängijaks valitud 198 cm pikkune ameeriklane on kahtlemata oluline täiendus, eriti kui soovitakse sekkuda kõrgesse mängu. 33-aastase Hines’i arvele jäi lõppenud hooajal Euroliigas keskmiselt 8,8 punkti ja 4,9 lauapalli.

Mai teises pooles lõppesid spekulatsioonid, sest 22-aastane Davide Moretti lahkus Texase ülikoolist ja sõlmis kodumaa suurklubiga mitme aastase lepingu. 191 cm pikkune itaallasest tagamängija viskas lõppenud hooajal Texas Tech’i ridades 34 minutiga keskmiselt 13 silma ja andis 2,3 resultatiivset söötu.

Kindlad jätkajad

Eelmisel aastal Milanoga liitunud 33-aastane kahekordne Euroliiga meister Sergio Rodriguez teatas juba aprillis resoluutselt, et tema ei kavatse klubist lahkuda. 2014. aasta Euroliiga MVP-l on Itaalia suurklubiga veel kehtiv leping ka järgmiseks kaheks aastaks. NBA kogemusega hispaanlane tegi lõppenud hooajal kaasa kõigis 28 kohtumises, milles viskas keskmiselt 13 punkti ja andis 5,4 söötu.

Peale Rodriguez’i on kindel jätkaja ka Kaleb Tarczewskiga, kellega Milano sõlmis uue kolme aastase lepingu. 27-aastane keskmängija oli Euroliigas lõppenud hooajal meeskonna jaoks oluline lüli, sest tema arvele jäi keskmiselt 8,1 silma ja 5,7 lauapalli.

Kindlad ja võimalikud lahkujad

Kindel lahkuja on Euroliigas keskmiselt 7,3 punkti toonud Keifer Sykes, kes lahkub klubist ja on nüüd vabaagent. Samuti on Itaalia suurklubi lõpetanud lepingu 27-aastase Amedeo Della Vallega, kes viskas lõppenud hooajal Euroliigas keskmiselt 5,9 punkti.

Suure tõenäosusega lahkub klubist ka serblane Nemanja Nedovic, kes pole rahul oma mänguminutitega ning soovib suuremat rolli. 28-aastane tagamängija mängis lõppenud hooajal keskmiselt 16,5 minutit ja viskas 7,9 punkti ning tema leping lõpeb 30. juunil.

Seoses Hines’i liitumise ja Tarczewski lepingu pikendamisega, on järjest suurem tõenäosus, et võimalike lahkujate seas on ka leedulasest eesliinimängija Arturas Gudaitis, kelle vastu tunnevad huvi nii Peterburi Zeniit kui Madridi Real. Kuigi 26-aastasel keskmängijal on Milanoga veel järgmiseks aastaks leping taskus, sisaldab see väljaostu klauslit, mis võimaldab tal soovi korral klubist lahkuda. Eelmisel aastal vigastada saanud 208 cm pikkune Gudaitis tegi sel hooajal kaasa 19 kohtumises ning leedulase arvele jäi keskmiselt 7,3 silma ja 4,4 lauapalli.

Spekulatsioonid

Väidetavalt on Itaalia klubi peamine eesmärk meelitada enda ridadesse hetkel Istanbuli Fenerbache’is mängiv Luigi Datome. Kuid 2017. aastal Türgi suurklubiga Euroliiga meistriks tulnud 32-aastasel itaallasel on kehtiv leping, mis kestab juunini 2021. Poolikuks jäänud hooajal jäi Datome arvele Euroliigas keskmiselt 8,3 punkti ja 3,4 lauapalli.

Lisaks Datomele loodab Milano Fenerbache’ist hankida ka Derrick Williamsit, kes väidetavalt on juba pikalt Itaalia suurklubi huviorbiidis. Aastaid NBA-s pallinud 29-aastane ameeriklane mängib Euroliigas teist aastat ning viskas lõppenud hooajal 11,3 punkti ja võttis 3,9 lauda.

Väidetavalt on ka Ateena Panathinaikoses palliv 26-aastane ja 206 cm pikkune Ioannis Papapetrou Milano radaril. Kreeklane kuulus Euroliigas klubi põhitegijate sekka, kelle arvele jäi keskmiselt 10,9 punkti ja 4,1 lauapalli.

Samuti on Itaalia suurklubi kõnelustes lõppenud hooajal Barcelona ridadesse kuulunud Malcolm Delaney’ga, kes on hetkel vabaagent, kuid võiks peatreener Ettore Messina arvates Rodriguez’iga tagaliinis jõud ühendada.

Spekulatsioonid on käinud ka Scottie Wilbekini värbamise osas, kuid selle lükkas Tel Avivi Maccabi tagasi. 27-aastane ameeriklane oli lõppenud hooajal Iisraeli klubi selge liider, kes viskas hooajal keskmiselt 16,1 punkti mängus, mistõttu oleks tema lahkumine nii või teisiti olnud pigem ebatõenäoline.

Vahepeal oli Milano vaateväljas ka pikalt Žalgirise värve kandnud Edgaras Ulanovas, kuid leedulase agendi sõnul on Itaalia klubi huvi tänaseks vaibunud.

scroll to top