Mark-Andreas Jaakson ja GBA sammusid Tšehhis poolfinaali

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Tšehhi U19 liigas jätkus 20. ja 21. aprillil Mark-Andreas Jaaksoni ning GBA (Get Better Academy) korvpalliakadeemia jaoks veerandfinaal Piseki Sokoli vastu. Seeriat 2:0 juhtima läinud GBA kaotas kolmanda mängu, kuid võitis neljanda ja nii pääseti edasi poolfinaali.

20. aprillil toimunud mängus pidi GBA tunnistama vastase 81:69 paremust. Poolajaks oli Pisek viie punktiga juhtimas, kuid enne neljandat veerandaega oli nende eduseis 12 silma ning kokkuvõttes sellest ka piisas.

Mark-Andreas Jaakson viskas 27 mänguminuti jooksul 12 punkti (vabavisked 5/6, kahesed 2/4, kolmesed 1/3), võttis 2 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi 2 pallikaotust ja sooritas 3 isiklikku viga. Võitjatele tõid võrdselt 18 punkti Gabriel Ptak ja Šimon Gareis. GBA parim oli Daniel Randuška, kes viskas 14 punkti ja kogus 8 lauapalli.

Seeria neljandas kohtumises pani oma paremuse maksma aga GBA ja teenis suure, 82:51 võidu. GBA 34:25 juhtimisel mindi poolajale ja kolmanda veerandajaga saadi 20-punktiline eduseis kätte. Viimase neljandikuga suurendati vahet veelgi ja teeniti nii 31-punktiline võit.

21 minutit mänginud Mark-Andreas Jaakson tõi omadele 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/1). Lisaks võttis ta 3 lauapalli, tegi 2 viskeblokeeringut, andis 3 korvisöötu, sooritas ühe vaheltlõike ja kaotas kolmel korral palli. Võistkonna parimana viskas Maroš Zeliznak 18 punkti ja noppis 13 lauapalli. Piseki resultatiivseimana sai 14 silma kirja Luboš Mikolašek.

Poolfinaalis läheb GBA liiga kodulehe andmetel vastamisi Nymburk – Ostrava Snakes paari võitjaga. Seeriat on hetkel 2:1 juhtimas Nymburk.