Raieste ja Valge särasid oma koduklubide suurtes võidumängudes

-Sander Raieste | Foto: Baskonia Facebook

Hispaania korvpalli madalamates liigades teenisid kindla võidu nii Sander Raieste ja Baskonia kui ka Robert Valge ning Burgose duubelmeeskond.

Põhihooaja viimases mängus läks Baskonia vastamisi tabeliliidri Granadaga, kes alistati võõrsil 86:63. Juba avaveerand kuulus Baskoniale 34:16 ning kolmanda veerandaja lõppedes juhiti 19 punktiga. Viimase kümne minutiga kasvatati vahe 23 punktile.

Sander Raieste teenis pea 22 minutit mänguaega ja viskas selle jooksul 18 punkti (vabavisked 2/5, kahesed 2/2, kolmesed 4/6), olles meeskonna paremuselt teine skooritegija. Lisaks võttis ta 6 lauapalli, tegi 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Baskonia resultatiivseim oli Kristaps Gluditis 26 punktiga. Vastastele tõi 14 silma Alejandro Daniel Bortolussi Saluzzo.

Liigatabelis jäi Baskonia (13-17) 16 meeskonna seas kümnendale kohale. Granada (23-7) kindlustas esikoha.

Burgose duubelmeeskond kohtus põhiturniiri eelviimases voorus CBT Gimnastica võistkonnaga ja teenis võõrsil 94:72 võidu. Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning puhkepausile mindi Burgose kolmepunktilises eduseisus. Külalised tegid vahe sisse kolmanda veerandajaga, mis võideti 29:12. Viimasel neljandikul lisati veel 31 silma vastaste 29 vastu.

Robert Valge mängis ligi 24,5 minutit ja kerkis üleplatsimeheks 24 punktiga (vabavisked 1/2, kahesed 10/14, kolmesed 1/5). Tema arvele jäi veel üks lauapall, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja üks isiklik viga. Amiran Liparteliani lisas 14 silma ja 8 lauapalli. Vastaste eest viskas 19 punkti ja kogus samuti 8 lauapalli Nicolas Diaz Garcia.

Burgos (12-17) asub turniiritabelis 16 tiimi seas 11. kohal. Gimnastica (3-26) on viimane ja ühegi koha võrra pole neil võimalik enam tõusta.