fbpx
Close

Martin Paasoja sai Rakveres nautida: teised ütlesid, et vabana kohe peale vajutaksin

-Martin Paasoja Rakvere 3x3 etapil "peale laadimas" | Foto: Siim Semiskar

-Martin Paasoja Rakvere 3×3 etapil “peale laadimas” | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Rakveres peetud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste teisel etapil näitas suurfavoriit Boft järjest kõigile vastastele, kuidas seda mängu tuleb mängida. Ka Tallinna etapil esikoha teeninud Boft oli selleks etapiks Rain Veidemani asemele toonud Martin Paasoja.

27-aastase ja 191 cm pikkuse tagamehe jaoks pole 3×3 korvpall tundmatu suurus, sest 2011. aasta sügisel võitles ta Itaalias toimunud U18 maailmameistrivõistlustel koos Rait-Riivo Laane, Rauno Nurgeri ja Kustas Põldojaga välja neljanda koha.

“Eks natukene on 3×3 korvpall vahepeal muutunud ja mehed on suuremad vastas. Aga üldjoontes on samasugune lihtne mäng – mõni kate ja 1-1 tegemine. Vahepeal eestikatel pole ma osalenud, aga Saarte mängudel olen paaril aastal 3×3 korvpalli mänginud küll. Enamasti on suvi üsna tihe ja tegevusi treenimise mõttes üsna palju ning ei jõua 3×3 sarja mängima. Tänavu tuli aga pikk paus ja saab mängunälga rahuldada,” selgitas Paasoja Korvpall24.ee portaalile, miks teda pärast õnnestunud noorte MM-i 3×3 korvpalli juures näha pole olnud

Bofti meeskonnas kogenud 3×3 korvpallurite Martin Dorbeku, Joonas Järveläineni ja Jaan Puideti kõrval kiirelt kohanenud Paasoja tõusis 33 silmaga oma tiimi paremuselt teiseks ning kogu eliitsarja kuuendaks punktitoojaks, tabades seejuures koguni 12 kaugviset.

“Siin 3×3 korvpallis on kaugvise päris hea relv. Kui vaba oled, siis ikka paned peale. Väga palju aega läbi murda pole. Kui vise läheb ka, nagu täna, siis on kindlasti lihtsam mängida,” selgitas Paasoja. Ta lisas: “Mul tuli kaugelt rohkem peale laadida. Teised ütlesid esimestes mängudes, et vabana kohe peale vajutaksin. Eks ma siis võtsin vabamalt neid viskeid (kui 5-5 korvpallis).”

Seejuures kiitis Paasoja ka kaaslaseid, kellega mäng kohe turniiri algusest hästi jooksma hakkas: “Me ikka mõned liikumised enne turniiri kokku leppisime. Nii on lihtsam mängida, kui koostöö toimib. Teised kolm poissi tunnevad üksteist ikka läbi ja lõhki juba pikemat aega. Polnud raske sinna sisse sulanduda.”

Ühtlasi pole karjääri jooksul ka Rumeenia kõrgliigas ja Kreeka esiliigas pallinud Paasoja sel suvel veel oma viimast sõna öelnud. “Ma ikka mängin mõnel etapil kindlasti veel!” uskus Paasoja. Sama kinnitas naerdes täpselt samal momendil intervjuu tegemise hetkel mööda kõndinud Bofti meeskonna kapten Martin Dorbek. Paasoja muigas lisaks: “Kui võidad, siis tahad ikka veel!”

Lõppenud hooajal BC Kalev/Cramo pallinud Paasoja teeb suvel trenni meie korvpallikodus ning enne augustit väga uue mängupaiga leidmise pärast veel ei pabista. “Välismaale minekul oleneb kindlasti, mis klubi pakkumise teeb. Kui on näiteks kaalukausil Kalev/Cramo ja mõni mitte nii ahvatlev välisklubi, siis kindlasti Cramo. Kui pakutakse heal tasemel liigas ja korralikus klubis võimalust, siis välismaa variant oleks tõenäolisem,” vastas Paasoja hüpoteetilisele küsimusele, kas ta eelistaks välisklubi pakkumist BC Kalev/Cramos jätkamisele.

scroll to top