Eesti koondis jäi võõrsil sakslastele alla mõlemal pool väljakut

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste korvpallikoondis jätkas MM-valikmänge võõrsil Saksamaa vastu ja leppida tuli 70:87 kaotusega.

Saksamaa asus kohtumist kiirelt 5:0 juhtima ning suurema osa avaveerandist Eesti väga lähedale ei pääsenud. Alles 56 sekundit enne puhkepausi tõi Kristjan Kangur olulised kaks punkti, millega jäid võõrustajad 18:19 kaotusseisu, aga Niels Giffey kaugvise viis Saksamaa uuesti 21:19 ette. Edasi tehti ka 13:2 spurt ja poolajaks oli kodumeeskonna eduseis juba 41:27.

Rünnak sakslastel jooksis laitmatult ka kolmandal veerandajal. Korra pääses Eesti 12 ja 13 punkti kaugusele, ent järk-järgult kaotusseis paisus ja neljas veerandaeg algas seisult 39:61. Üpris lootusetust olukorrast Eesti siiski mängu tagasi tuli, kui nelja minutiga suudeti vahe 53:66 peale vähendada. Kaitses aga pidama ei saadud ja 10:3 spurdi toel pääses Saksamaa taas 20 punktiga juhtima. Lõpuminutitel viskas Siim-Sander Vene veel kaheksa silma ning kokkuvõttes tuli vastu võtta 17-punktiline kaotus.

Siim-Sander Vene kerkis üleplatsimeheks 18 punktiga. Rain Veideman lisas 13, Sten-Timmu Sokk 9 ning Kristjan Kitsing 8 punkti. Võitjate parimana tõi Johannes Thiemann 16 punkti ja 7 lauapalli.

21. veebruaril kohtub Eesti koondis koduväljakul Serbiaga. Valikmängudele pannakse punkt kolm päeva hiljem võõrsil Gruusia vastu.