fbpx
Close

Siim-Sander Vene ja Tiit Sokk ühest suust: me polnud sakslaste selliseks surveks valmis

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondis pidi esmaspäeval MM-valiksarjas kahe võidu kõrvale tabelisse kirjutama kaheksanda kaotuse, kui Ludwigsburgis, MHP Arenal jäädi 70:87 (19:21, 8:20, 12:20, 31:26) alla Saksamaale. Nii 18 punktiga Eesti koondise resultatiivseimaks kerkinud Siim-Sander Vene kui peatreener Tiit Sokk tõid pärast mängu võtmemomendina välja vastaste agressiivse surve.

“Nende surve ja energia väljakul olid meie jaoks liiast,” sõnas vastaste kohta mängujärgsel pressikonverentsil Siim-Sander Vene. “Nad kontrollisid täna lauda ning suures osas ka mängutempot. Meie mängijad polnud selliseks surveks valmis ning ei osanud tänast mängu väljakul enda kasuks pöörata.”

Peatreener Tiit Soku sõnul oli tegemist raske kaotusega. “Nad panid meile väga tugeva surve peale, mängisid tugevat kaitset ning lõid meid pidevalt rütmist välja. Me ei leidnud rünnakul häid lahendusi. Kui lõpuks veidi paremini mängima hakkasime, oli juba liiga hilja.”

Saksamaa peatreener Henrik Rödl oli noore meeskonnaga täna rahul. “Tulime hästi tagasi kaotusest Kreeka vastu. Noored mehed mängisid täna suure entusiasmi ja hasardiga. Meie eesmärk oli mängida tugevalt ning meeskondlikult. Vaatasin täna suure uhkusega, kuidas kõik mängijad väljakul tublit tööd tegid ja endast kõik andsid.”

Eesti jaoks sai sellega käesolevale koondiseaknale joon alla. Järgmisel korral on põhjust kokku tulla veebruaris, mil meil samuti veel kaks kohtumist pidada – kodus 21. veebruaril Serbia ning võõrsil vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril, Gruusia vastu.

One Comment

  1. Kuidagi eriti loll vabanuds, mis mõttes polnud surveks valmis ? Arvasid siis, et kuna Saksamaal mängib B/C koondis ja midagi kaalul pole, siis tullakse mütsiga kodus lööma ning kuna Eestil olid kõik paremad mehed rivis, siis võetakse kohustuslik võit ? Või mis mõttes polnud valmis, ei osata korraliku kaite vastu mängida ? Tleb lihtsalt tõdeda, et me jääme sellisel tasemel mängivatele koondistele igas elemendis alla juba füüsise pealt oli seda näha. Ainuke, kes sellel tasemel välja veab ongi Vene ja temagi istub ju hetkel pingi peal ja ootab oma võimalust. Tuleks lihtsalt tõdeda, et tasemevahe ongi selline. Ei ole enam Kullamäed, Müürseppa või Kuusmaad, kes mängu ära teeks. Sest meie koondises on enamus mängijaid oma klubides ikkagi rollimängijad ning oodata, et keegi sellises seisus tuleb ja hakkab panema on natuke liiast. Kiitus meestele , kes platsil käisid !

Comments are closed.

One Comment
scroll to top