Nähtavas rollis olnud Veideman ei suutnud Udinet võidule viia, Montegranaro võitis

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Itaalia tugevuselt teises liigas ehk Serie A2 tasemel pidid Rain Veideman ja Udine pühapäeval vastu võtma 64:80 kaotuse lähirivaali Treviso vastu. Kaspar Treier ja Montegranaro võitsid 79:60 Ravennat.

Udine kaotas võõrsilmängus kõik neli veerandaega, kõige suurem oli vahe kolmandal perioodil, kus jäädi alla 16:25.

Veideman sai mängida 34 minutit ning kerkis 13 punktiga (kahesed 1/2, kolmesed 3/10, vabavisked 2/3) oma klubi paremuselt teiseks skooritegijaks. Lisaks sai 26-aastane tagamees kirja 4 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, 2 viga ja ühe pallikaotuse.

Udine edukaim oli Kyndall Dykes 23 punktiga, kahjuks rohkem mehi kaotajate poolel kahekohalise punktisummani ei küündinud. Võitjate parim oli Josh Brown 16 punktiga.

Montegranaro pani oma võidule aluse 17:9 võidetud avaveerandiga ning lõplikult suruti vastased maha viimase perioodi 26:12 eduga.

18-aastane eestlasest ääremängija teenis 10 mänguminutit ning kogus selle ajaga 2 punkti (kolmesed 0/1, vabavisked 2/2), ühe viskeblokeeringu ja 2 isiklikku viga. Võitjate poolel tõid Marshawn Powell ja Valerio Amoroso vastavalt 20 punkti ja 8 lauapalli ja 18 silma ning 6 lauapalli.

Väga tihedas liigatabelis on Montegranaro (17-9) ja Udine (16-10) hoidmas järjest vastavalt 4. ja 5. kohta. Udine seekordne vastane Treviso (17-9) on kolmandal real, juhib Trieste (19-7).