Raieste ja Haller vedasid oma meeskonnad võidule, Valge pidi leppima kaotusega

-Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond | Foto: baskonia.com

Eesti koondise ääremängija Sander Raieste (205 cm) aitas Baskonia duubli Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) kodusaalis võidule Bodegas Rioja Vega tiimi üle skooriga 80:76 (18:24, 15:12, 23:19, 24:21).

Mäng oli küllaltki tasavägine, kus vastased domineerisid esimesel veerandil ning hoidsid pinget ka ülejäänutes. Mõlemad meeskonnad olid nii visketabavuses kui ka lauavõitluses ja söödumängus võrdsed. Baskonia duubel oli lõpupoole kindlam.

Raieste viskas 25 minuti jooksul 8 punkti (kahesed 3/8, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), hankis 4 lauapallli, andis 3 söötu, tegi 3 pallikaotust ja ühe vea.

Rioja Vega parimad olid Arnau Calabria 20, Erik Randall Nissen 18 ja Jorge Velazquez 14 silmaga.

Liigatabelis asub Baskonia duubel 10. kohal. Järgmine mäng on kodusaalis 9. detsembril CB Extremadura Plasencia vastu.

Samas liigas toimetab ka C.B.L’Hospitalet’i meeskonna eestlane Egert Haller, kes sai võõral väljakul jagu Isover Basket Azuqueca meeskonnast skooriga 79:76 (20:20, 19:11, 17:9, 23:36).

Esimene veerandaeg oli võrdsete heitlus ning see lõppes 20:20 viigiseisul. Halleri tiim tabas aga paremini kaugelt ning järgnevatel neljandikel võeti küllaltki soliidne 16 punktiline eduseis. Selle peale aga vastased elavnesid ning viskasid viimasel veerandil 13 punkti tagasi ning meie mehe tiim võitis kõigest 3 punktiga.

Haller viskas 13 minutiga 8 punkti, haaras 4 lauapalli, kaotas 2 korral palli ja tegi 2 viga. Meeskonna parimad olid Ivan Casado 18, Joan Custudio 11 ja Mouhamadou Diop 10 silmaga.

Isoveri parimad oild Carlos Robledillo 26 ja Jeffrey Oluwatosin Solarin 11 punktiga.

Liigatabelis paikneb  C.B.L’Hospitalet 5 võidu ja 6 kaotusega 9. kohal. Järgmisena kohtutakse 8. detsembril võõrsil CB Villarrobledo meeskonnaga.

Robert Valge mängis Hispaanias aste madalamal (LEB Bronze)  Burgose duubli eest C.B La Flecha tiimi vastu ning pidi tunnistama vastaste paremust 78:74 (20:22, 25:8, 19:22, 14:22).

Selle mängu puhul võib öelda, et kõik rikkus Valge jaoks ära nö must teine veerandaeg, mis kaotati 8:25. Ülejäänud neljandikel oli meie Burgose duubel vastasest üle ning kokkuvõttes jäädi seekord nelja punktiga alla.

Burgose duubli resultatiivseim oligi Valge, kes 36,5 minutiga viskas 17 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 1/6, vabavisked 6/8), lisaks võttis 3 lauapalli, andis 2 söötu, tegi ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ja 2 viga. Meie meest toetasid Alberto Cuevas 16 ja Igor Cvorovic 12 silmaga.

La Flecha parimad olid Jorge Cabezudo 18, Alan Esteban 16 ja Daniel Gonzalez 12 punktiga.

Liigatabelis on Burgose duubel 5 võidu ja 3 kaotusega viiendal kohal. Järgmisena kohtutakse kodusaalis 8. detsembril Goierri Iparragierra 2020 meeskonnaga.