fbpx
Close

Siim-Sander Vene: iga kaotus on praegu väga suur tagasilöök

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

-Siim-Sander Vene | Foto: Siim Semiskar

Siim-Sander Vene tõusis laupäevases Itaalia kõrgliigakohtumises Varese meeskonna üheks edukaimaks, kui võõrsil kaotati 74:82 (20:17, 11:24, 21:19, 22:22) Trento meeskonnale. Nagu veerandaegade skoorid näitavad, siis kaalukeeleks sai teine neljandik.

“Meil olid kahesed ühel hetkel vist kümnest null. Meid lihtsalt suruti ära ja sealt tuli vahe sisse. Esimese ja kolmanda veerandi ju võitsime ja viimase mängisime viiki,” sõnas Vene portaalile Korvpall24.ee.

Eestlane viskas 31 minutiga 14 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 2/2), olles sellega oma meeskonna resultatiivsuselt teine. Ühtlasi oli see punktisaak tema Itaalia karjääri suurim. Lisaks võttis ta 7 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Kuigi nii Vene ise kui ka tsenter Tyler Cain (kahesed 6/6) olid heas hoos, siis ei leidnud pall kuidagi teed korvi alla ning Varese tagamängijad jäid tihti kauaks põrgatama ning ei leidnud sööduteid üles.

“Mäng läks ümmarguseks. Trento mängis päris agressiivset kaitset, palju anti keha ja üritati vaheltlõikeid teha. See natuke lõhkus meie mängu ja selle tõttu jäi asi ümmarguseks ja võib-olla mõnel hetkel ka natuke individuaalseks,” analüüsis Vene.

Varesel on põihooaja lõpuni veel 8 mängu ning play-off koht libises nüüd kolme võidu kaugusele. Vene sõnul tiim jonni veel ei jäta: “Iga võit on väga väga tähtis ja iga kaotus on suur tagasilöök, mis muudab play-offi pääsu raskeks. Nii kaua, kui teoreetiliselt on võimalik, nii kaua üritame!”

Eestlane on nüüd viimases kahes mängus tõusnud algviisikusse ning ka mänguminuteid on tulnud ohtralt. “Enda seis on natuke paremaks läinud. Loodame, et kõik jätkub tõusvas ja stabiilses joones,” sõnas ääremängija lõpetuseks isikliku vormi kohta.

scroll to top