fbpx
Close

Siim-Sander Vene kasutas võimalust ja liitus Euroliigas mängiva Gran Canariaga

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Siim-Sander Vene | Matteo Cogliati/PACIFIC P/SIPA/Scanpix

Neljapäeval läbis Eesti korvpalli Hispaaniast tulnud pommuudis, kui värskelt Fuenlabrada meeskonnaga liitunud ääremängija Siim-Sander Vene pakkis taas asjad ja liitus Euroliigas mängiva Gran Canariaga.

Hooaja alguses mõned kuud Hispaania kõrgliigas ka Manresat esindanud 28-aastane ja 204 cm pikkune Eesti koondise liider tegi Fuenlabrada eest kaasa vaid kahes kohtumises – väga hästi õnnestus tal liigamäng endise tööandja Manresa vastu, kuid euromängus sakslaste Bambergiga skoori avada ei õnnestunud.

Uudise allikaks oli esialgu vaid kellegi Chema de Lucase Twitteri postitus, mille on üles korjanud mainekas korvpalliportaal Sportando. Ei Gran Canaria ega Fuenlabrada ametlikes kanalites üleminekule kinnitust nende ridade kirjutamise hetkeks veel ei olnud. Hiljem need kinnitused ka tulid (vaata uudise lõppu).

Gran Canaria on tänavu üks neljast Euroliigas pallivast Hispaania klubist ning hetkel on tabelisse kogutud 4 võitu ja 7 kaotust. Sellega jagatakse koos Moskva Himki ja Baskoniaga tabelis 16 tiimi konkurentsis 11.-13. kohta.

Hispaania liigas on tiim alustanud hooaega üsnagi ebaõnnestunult, kui 18 meeskonna hulgas ollakse 3 võidu ja 8 kaotusega alles 16. positsioonil. Võrdluseks on Vene tänavused eelmised koduklubid oluliselt kõrgemal – Manresa (6-5) 7. ja Fuenlabrada (5-6) 11. real.

Gran Canaria liidriteks on tagamehed DJ Strawberry ja Clevin Hannah, kuid tiimi rotatsioon on küllaltki suur. Hispaania liigas on keskmiselt üle 20 minuti mänginud mehi vaid neli ning neist enim on väljakul viibinud just eelpoolmainitud Strawberry ja Hannah, vastavalt 24,0 ja 23,9 minutit. Euroliigas on mänguaega jagatud isegi veel ühtlasemalt.

Gran Canaria peab järgmise mängu Euroliigas juba reedel 14. detsembril, kui kodusaalis võetakse vastu Podgorica Buducnost (3-8). Hispaania liigas ootab tiimi pühapäeval 16. detsembril samuti kodumäng, kui võõrustatakse Badalona Joventuti (5-5).

TÄIENDATUD:

Mitmeid tunde hiljem kinnitas Fuenlabarada oma Twitteri kontol, et Vene on tõepoolest klubist lahkunud ning kasutas selleks lepingus olnud klauslit, mis võimaldas tal tehing Euroliiga klubilt pakkumist saades lõpetada.

Lõpuks kinnitas üleminekut ka Gran Canaria meeskond.

scroll to top