Treier ja Montegranaro kukutasid Veidemani ja Udine tabelis allapoole

-Rain Veideman ja Kaspar Treier | Foto: Udine Facebook

Itaalia korvpalli teisel tasemel ehk Serie A2 liigas kohtusid pühapäeval kahe eestlase koduklubid omavahel, kui Kaspar Treier ja Montegranaro teenisid koduväljakul 81:65 võidu Rain Veidemani ja Udine üle.

Kui 18-aastane Treier arvas paar päeva tagasi portaalile Korvpall24.ee küsimustele vastates, et mäng Udine vastu tuleb raske, siis vähemalt numbrite järgi teeniti lõpuks üsna kindel võit. Samas, avapoolaeg võideti vaid kahe silmaga ja lõplikult suruti Udine vastuseis maha teisel poolajal.

Eesti meestest mängis oodatult suuremat rolli Veideman, kes 27 minutiga viskas 13 punkti (kahesed 3/9, kolmesed 1/5, vabavisked 4/5). Lisaks kogus tagamees 3 resultatiivset söötu, 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, kuid ka 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Treierit usaldati platsile 7 minutiks, mille jooksul ta eksis ühel kahepunktiviskel, hankis ühe lauapalli, jagas ühe söödu, tegi ühe vaheltlõike ja ühe vea.

Udine parimana viskas Kyndall Dykes 19 punkti ja Francesco Pellegrino lisas 14 silma. Võitjate edukaimana hiilgas Marshawn Powell 29 punkti ja 7 lauapalliga, Luca Campogrande lisas 15 silma ja 6 lauapalli.

Montegranaro (18-10) on väga tihedas liigatabelis 4. kohal ja play-off koha kindlustanud, Udine (16-12) jaoks tähendas kolmas järjestikune kaotus langemist 7. positsioonile.

Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel vaid kaks vooru.