Üleplatsimeheks kerkinud Gregor Kuuba vedas Livorno võiduni

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Laupäeval pidasid Itaalia neljandas liigas (Serie C Gold) duelli Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco ning Eke Rüütli ning Tormi Joonatan Metsla leivaisa Montale. Võimsa kolmanda veerandaja ning Kuuba Itaalia-karjääri parima mängu toel võttis hooaja teise võidu Livorno 73:65 (13:14, 14:24, 23:5, 23:22).

Vastase väljakul oli Livorno avapoolajal hädas visketabavusega ning läks poolajapausile 11-punktilises kaotusseisus. Kolmandal veerandajal suudeti aga mängupilt enda kasuks joonistada ning tugeva kaitse tulemusel hoiti väljakuperemehed kõigest viie punkti peal. Viimasel veerandajal enam käest antud initsiatiivi ei loovutatud ning tulemuseks hooaja teine võit.

Livorno ridades tegi võimsa esituse Gregor Kuuba, kes kogus Livorno särgis karjääri kõrgeimad 24 punkti (kolmesed 3/6), hankis 8 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Teda toetasid Luca Malfatti 15 ning Matteo Paoli 13 silmaga.

Montale resultatiivseim Gregorio Allinei viskas 18 punkti. Mattia Gangale lisas 16 punkti. Eesti noormehed Eke Rüütel ja Tormi Joonatan Metsla tänases mängus minuteid ei teeninud.

Livorno (2-1) hoiab viieliikmelises Toscana alagrupis teist kohta, Montale (1-2) asub neljandal real.