Eestlased olid Hispaania liigades resultatiivsed

-Robert Valge ja Burgose duubelmeeskond | Foto: Club Baloncesto San Pablo Burgos Facebook

Euroliigas põhitiimi juures pingil istunud Sander Raieste tegi Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) korraliku esituse Baskonia duubli eest. Võiduks sellest siiski ei piisanud ja napilt jäädi alla tabeli eesotsas paiknevale Navarra meeskonnale skooriga 67:76 (15:21,20:18, 17:17, 15:20).

Baskonia duubel andis algusest peale mängu favoriidile korraliku lahingu ega lasknud vahet suureks käriseda. Võrdselt võideldi lauapallide eest, kuid alla jäädi söödumängus. Vastased said rohkem lihtsaid korve ning võtsid nende pealt võidu.

Eesti koondise mängumees Raieste sai 33 minutiga kirja 12 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/7, vabavisked 5/7), võttis 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, tegi 3 vaheltlõiget, 8 pallikaotust ja 2 viga. Meeskonna parim oli Lautaro Tomas Lopez 21 punktiga.

Navarra poolelt olid resultatiivseimad Eduardo Lorenzo 20, Jose Alberto Gonzalez 14 ja Javier Ayerbe 12 punktiga.

Liigatabelis  asub Baskonia duubel 9. kohal, olles võitnud 7 ja kaotanud 10 mängu. Järgmisena kohtutakse võõrsil 18. jaanuaril Juaristi ISB meeskonnaga.

Astme võrra madalamas (EBA) liigas palliv eestlasest tagamees Robert Valge oli Hispaanias Burgose duubli parim, kui võideti C.B Valle meeskonda 67:59 (13:11, 14:8, 18:21, 22:19).

Võrdsete meeskondade heitluses sai maksvusele Burgose duubli teravam mäng, millega teeniti vastasest enam vabavikeid ning need õnnestus ka korraliku protsendiga realiseerida. Valle meeskonna kirstunaelaks oli teine veerand, mille jooksul visati vaid 8 silma.

Robert Valge oli täpse käega kaare tagant ning viskas 31 minuti jooksul 19 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 3/7, vabavisked 2/2), võttis 3 lauapalli, andis ühe söödu, tegi ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 3 viga. Teda toetasid Alvaro Moreno 14 ja Txomin Ansotegui 11 silmaga.

Vastaste poolelt tegid enim pahandust Kouassi Serge Konan 16 ning Federico Lombardo 12 punktiga.

Väärt võidu järel jagab Burgose duubel liigatabelis nüüd 5.-6. kohta selle sama Valle meeskonnaga. Mõlemal on kirjas 7 võitu ja 5 kaotust. Järgmine vastane võetakse vastu kodusaalis 19. jaanuaril, kui kohtutakse Mondragon Unibertsitatea satsiga.