fbpx
Close

Siim-Sander Vene koondisest: kavad on käes ja juunis hakkame peale!

-Siim-Sander Vene | Foto: Simone Raso/Lapresse/Scanpix

-Siim-Sander Vene | Foto: Simone Raso/Lapresse/Scanpix

Eesti korvpalluritest tänavu Euroopas kõige kõrgemal tasemel mängiv Siim-Sander Vene lõpetas hooaja oma koduklubi Varesega kahetiste tunnetega. Kui veel veebruaris oli meeskond Itaalia kõrgliigas play-off kohast väga kaugel, siis viimasest 15-st põhiturniiri mängust kaotati vaid kolm ja tõusti tabelis kuuendale kohale. Veerandfinaalis jäädi aga kuivalt 0:3 alla Brescia tiimile ja hooaeg oligi läbi.

Hooaja esimese poole vigastust ravinud eestlane liitus klubiga aastavahetuse paiku ning oli üheks oluliseks lüliks Varese tõusu taga. 20 matšiga sai Vene kirja keskmised näitajad 24,9 minutit, 8,3 punkti, 3,9 lauapalli, 2,6 korvisöötu ja 1,0 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult oli tal 52,9% (sealhulgas kolmesed 39,3%) ja vabaviskejoonelt koguni 91,3%.

Korvpall24.ee portaal võttis Eesti hetke ühe parima korvpalluriga ühendust ja uuris emotsioone lõppenud hooaja kohta, tulevikuplaane ning ka seda, kas meest näeb suvises koondiseaknas Eestit esindamas.

Tegite väga võimsa põhihooaja lõpu ning jõudsite play-offi, kuid veerandfinaalis jäite võiduta. Kas põhiturniiri hoogu ei õnnestunud teil veerandfinaali edasi kanda või oli Brescia lihtsalt sel korral parem?

Põhiturniiri teine ring kukkus väga hästi välja jah. Enamus ajast ju tegelikult juhtisime Brescia vastu ja kontrollisime, aga kuidagi suutsime kõik mängud ära anda. Ei saaks öelda, et hoogu ei õnnestunud kaasa võtta, aga miskipärast ei kukkunud asi välja nii nagu oleks võinud.

Kuidas meeskonna sees emotsioonid pärast kolmandat play-off kaotust oli? Kas üldiselt jäi hooajast ikka positiivne tunne sisse?

Eks esimene emotsioon on ikka kehv. Keegi tegelikult ei uskunud, et me nulliga selle seeria kaotame. Eriti, kui enamuse ajast juhtisime kõiki mänge. Suuremat pilti vaadates pigem on ikkagi positiivne hooaeg. Play-offi jõudmine oli siin juba suur asi

Kuidas individuaalselt oma hooajaga rahule jäid? Tõusid tiimis kindlalt põhitegijaks, kas jäid ise rahule selle rolli ja tasemega, mille saavutasid?

Enam-vähem. Alati tahaks paremini ja mõned üksikud mängud oleks võib-olla võinud paremad olla, aga kõike kokku võttes, eriti pärast nii pikka pausi, võib ikkagi rahule jääda.

Kas alustasid juba puhkusega ning kui kaua endale pausi lubad?

Mõned päevad peame veel Vareses olema, aga laias laastus on juba praegu puhkus. Eks vahepeal peab ikka liigutama. Päris nii ei ole, et nüüd kaks kuud pikutan diivanil ja midagi ei tee

Kas koondise suviste mängude suhtes oled otsuse juba teinud?

Olen koondise inimestega ühenduses olnud. Kavad on käes ja juunis hakkame peale!

Kas Varesega oli jutte ka järgmisel hooajal jätkamise suhtes või on mingeid muid mõtteid juba silmapiiril?

Ei ole veel kellegagi mingit juttu olnud. Ei tahtnud tähtsate mängude ajal tegeleda selle asjaga. Agent ajab neid asju ja ta ei hakka mind iga väikse vihje pärast tülitama. Kui midagi konkreetset on, siis võtab ühendust.

scroll to top