Tartu Ülikool/Kalev ja Audentese SK nädalavahetusel võidulisa ei saanud

-Greeta Üprus | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti-Leedu Ühisliigas olid nädalavahetusel võistlustules Tartu Ülikool/Kalev ja Audentese SK. Tartlannad jäid laupäeval alla Jelgava naiskonnale 57:65 ning päev hiljem tuli tunnistada Riia TTT juunioride 75:42 paremust. Audentes kaotas pühapäeval Liepaja naiskonnale 64:106.

Tartu võitis laupäevase kohtumise avaveerandi 11:7 ning poolajale siirduti eestlannade 30:26 eduseisus. Mängu teises pooles näitas aga paremat minekut vastassvõistkond, kes võitis kolmanda veerandi 15:10 ja neljanda 24:17, kirjutab Basket.ee.

Tartlannade parimana viskas Eleriin Vaino 12 punkti. Sandra Reinvald lisas 11 ja Doris Park 10 punkti. Võitjate poolelt tõi 13 punkti Alise Karlsone.

Pühapäevases mängus oli lõunanaabrite ülekaal selge. Tartu kaotas avaveerandi 14:22 ja teise perioodi 10:18. Visketabavusega kimpus olnud eestlannad ei suutnud ka teisel poolajal mängu muutust tuua ning vastu tuli võtta hooaja kümnes kaotus.

Tartu resultatiivseim oli taaskord Vaino 16 punktiga. Riia naiskonna parim oli Nikola Ozola 15 silmaga.

Audentese SK ja Liepaja mängus pandi jõuvahekorrad paika juba esimesel veerandil, mille võitsid lõunanaabrid 36:12. Lõpuks tuli tunnistada lätlannade 42-punktilist paremust.

Audentese naiskonna parimaks kerkis Greeta Üprus 26 punkti ja 6 lauapalliga. Ellen-Anett Põldmaa arvele kogunes 16 punkti ja 6 lauapalli. Liepaja poolelt viskasid võrdselt 24 punkti Ketija Vihmane ja Marina Ivashchanka.

Tartu Ülikool/Kalev asetseb 10 võidu ja 10 kaotusega madalas divisjonis neljandal kohal, Audentesel on kirjas 11 võitu ja viis kaotust, millega platseerutakse hetkel kuuendal positsioonil.