Teisipäeva õhtul avaldas Rootsi klubi Jämtland Basket uudise, et tiimiga on liitumas eestlasest suur äär/tsenter Toomas Raadik. Klubi Facebooki lehel avaldati ka pikk kommentaar Jämtlandi peatreenerilt Torbjörn Gehrkelt, kes kiitis Raadikut ning lubas teha kõik selleks, et eestlase abiga klubi raske seis ümber pöörata. Samas kinnitas mees, et lisaks eestlasele otsitakse piiri tagant veel abijõudu.
Liigahooaega kahe kaotusega alustanud Jämtlandi meeskonna kohale on kiiresti kerkinud murepilved, kuna 22-aastane ameeriklasest ääremängija Tavrion Dawson sai raske vigastuse ning peatreener Tjörborn Gehrke oli kiirelt sunnitud täiendust otsima hakkama. Raadikut soovis Jämtland juba suvel endale palgata, kuid siis kokkuleppele ei jõudnud. Kuna Jämtlandis on mängimas Raadiku pikaaegne meeskonnakaaslane Jaan Puidet, siis on rootslastel üsna hea pilt ees, mis tüüpi mängija nad eestlase näol saavad.
“Toomase mängustiil ei ole üks-ühele Dawsoniga sarnane, kuid eestlase näol on tegemist korraliku korvialuse mängijaga, kellel on väga hea kaugvise. Suure mehe kohta on ta liikuv ning väga hea töövõimega. Ta peaks aitama kinni lappida mitmed augud meie hetkel küsitavas kaitsemängus. Toomase näol saame meeskonda juurde stabiilsust, et kõik teised mängijad saaks keskenduda sellele, milles nad head on,” kommenteeris peatreener.
Klubile teadaoleva info kohaselt on Raadik koos TalTechi meeskonnaga hetkel Hiinas taifuunilõksus ning Rootsi peaks mängumees jõudma reedel. Jämtlandil on järgmine liigamäng juba Laupäeval BC Lulea vastu ning tiimis soovitakse anda maksimum, et eestlane saaks juba selles kohtumises kaasa lüüa.
“Toomas on mängija, kellest meil on väga hea pilt ees. Tegemist on väga motiveeritud korvpalluriga, kes lisaks platsil tegutsemisele on jõudnud spordi kõrvalt kaugele ka ülikooliõpingutega. Me saame juurde ühe intelligentse mehe, kes kindlasti annab meeskonna sünergiale juurde. Loomulikult pole paha ka see, et Toomas ja Jaan Puidet on head sõbrad ning on aastaid ühes võistkonnas mänginud,” kiitis Gehrke.
Peatreeneri sõnade kohaselt üritas klubi leida sellele positsioonile korraliku tasemega Rootsi mängijat, kuid rahaliselt heade pakkumiste tegemisele vaatamata see ei õnnestunud. Seetõttu võeti kasutusele plaan B, milleks oli Euroopa Liidu riigi mängija palkamine. See jätab Jämtlandile lahti võimaluse tuua vajadusel lisaks ka üks ameeriklane.
“Jämtlandi poolehoidjad ootavad meilt tänavu meeskonda, kes oleks võimeline tiitli eest võitlema. Kui Raadik ei suuda meid piisavalt aidata, siis me ei kavatse istuda käed rüpes. Aga Toomase palkamine tähendab seda, et saame nüüd järgmise käigu hoolikalt läbi mõelda ning ei pea kiirustama. Ameeriklaste toomine tähendab minimaalselt kolme nädalat, alates sobiva mehe leidmisest kuni mängija kohale jõudmiseni. Kuna Raadiku tase oli meile teada, siis ei tahtnud me riskida ning ostsime endale rohkem aega, et järgmise paari kohtumisega aru saada, kus meie kõige nõrgemad kohad on,” analüüsis Gehrke.
Peatreeneri sõnul on klubi ümber maad võtnud must masendus arusaadav, kuid enda hinnangul on ta Östersundis olles läbi teinud veel sügavamaid mõõnahetki. Praeguse olukorra teeb keerulisemaks aga fakt, et hooaja eel pandi endale alanud hooajaks väga kõrged eesmärgid. “Mul on toetajatele ainult üks sõnum: hingake, hingake, hingake… me lahendame selle olukorra! Andke eile 2-3 nädalat ning me teame, mis meie järgmised sammud saavad olema.”
Peatreener lisas: “Meil on tänavu liiga hea meeskond, et see asi täielikult käest võiks minna. Sarnaseid hetki on olnud ka varasematel aastatel ja ma võin kinnitada, et tänavu on nii klubi kui ka meeskond raskusteks palju paremini valmis kui varem. Me peame olema kannatlikud, et jõulude ajaks jalgadele tõusta. Ühtegi kiiret lahendust siin ei ole, kuid situatsioon pole kindlasti lootusetu.”
Korvpall24.ee: Torbjörn Gehrke on omapärane peatreener, kes suhtlemist klubi poolehoidjatega peab ülimalt oluliseks. Seetõttu ilmub Gehrke sulest Jämtlandi Facebooki lehel üsna tihti pikki mänguanalüüse ning tiimi hetkeolukordade kirjeldusi, mis annavad klubi üldisesse kommunikatsiooni väga väärt täiendust. Eesti treenerid, kas järgite kolleegi eeskuju?