Treier pani võidumängus bloki, Veideman ja Jurkatamm oma koduklubisid päästa ei suutnud

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Pühapäeval olid võistlustules kõik kolm Itaalia esiliigas mängivat eestlast – Kaspar Treieri koduklubi teenis võidu, Rain Veidemani ja Mikk Jurkatamme omad said kirja kaotused.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi kaotas võõral väljakul Verona Tezenisile 68:76.

Ravenna võitis avaveerandi küll 21:15, kuid jäi poolajaks kahepunktilisse kaotusseisu 37:39. Kolmandal veerandajal viskas Ravenna 20 punkti Verona 12 vastu ning läks otsustavale neljandikule juba 57:51 eduseisus. Viimast veerandit alustas kodumeeskond aga 14:5 spurdiga ja hoidis edu lõpuni.

Algviisikus alustanud Jurkatamme arvele kogunes 20 mänguminutiga 9 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 3/8), üks lauapall, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel ühe vea.

Rain Veideman ja Mantova Pompea jäid koduväljakul 72:78 alla Cento Balturile.

Mantova kaotas avaveerandi 17:19 ja esimese poolaja 30:37. Kolmandat veerandaega alustas kodumeeskond aga 14:6 spurdiga ning 3.29 enne perioodi lõppu viis Veidemani kahepunktivise Mantova ette 44:43. Otsustavale veerandile mindi vastu siiski neljapunktilises kaotusseisus 47:51. Veel 1.42 enne lõppu viigistas Veidemani tabav kahene seisu 69:69, kuid Cento lõpetas kohtumise 9:3 spurdiga.

Veideman oli platsil terve avaveerandi ning mängis kokku 32 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/6), 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 3 viga.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas võõrsil Piacenza Assigeco 86:81.

Avapoolaja 30:45 kaotanud Montegranaro tuli kolmandal veerandajal mängu tagasi ja läks viimasele neljandikule vastu vaid kahepunktilises kaotusseisus 64:66. 24 sekundit enne kolmanda veerandi lõppu blokeeris Treier Michele Antelli pealeviske. Otsustav veerand möödus punkt-punkti mängus ja viimasele minutile mindi vastu 81:81 viigiseisult. Siis tabas Montegranaro mängija Valerio Amoroso kolmepunktiviske ning tema meeskonnakaaslane LaMarshall Corbett vormistas vabavisetest lõpptulemuseks 86:81.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Treier pääses väljakule 8 minutiks, kuid isiklikku skoori ta avada ei suutnud, visates mööda kaks kolmepunktiviset. Küll aga võttis ta 2 lauapalli, blokeeris ühe vastaste pealeviske ning tegi 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Montegranaro jätkab 27 vooru järel Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis kolmandal kohal, olles kogunud 21 võitu ja kuus kaotust. Mantova jätkab idadivisjonis 13 võidu ja 14 kaotusega seitsmendal kohal, Ravenna paikneb 12 võidu ja 15 kaotusega üheksandal positsioonil.