fbpx
Close

Kaarel Loigu: Jaakson kandis Euroliiga etapil GBA tiimis põhimängija rolli

-Andre Loigu ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy

-Andre Loigu ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy

Korvpalli Euroliigas peeti läinud nädalavahetusel järjekordne noorteturniiri etapp, kui kaheksa tiimi kogunesid Belgradis. Sel korral oli võistlustules kaks eestlast Mark-Andreas Jaakson ja Andre Loigu, kes esindasid Tšehhi korvpalliakadeemia GBA ridu.

Kohapeal kogu seda atmosfääri nautinud korvpallitreener ja Andre isa Kaarel Loigu jagas muljeid portaalile Korvpall24.ee: “Väga lahe oli vaadata selle vanuseklassi absoluutset tippturniiri ja -mängijaid. Kuna olin kaks aastat selle vanuseklassi EM-il abitreener, siis paljud mängijad olid tuttavad ja tore oli näha, millise arengu on nad selle ajaga teinud.”

Loigu lisas: “Tegemist oli esindusliku turniiriga, kus olid kohal käesoleva vanuseklassi Euroopa mitmed tippmängijad nagu Marko Pecarski, Zoran Paunovic, Luka Cerovina (kõik kolm Serbiast), Federico Miaschi (Itaalia üks parimaid 2000. sünniaastaga mängija), Mustafa Kurtuldum (Türgi), Tarik
Biberovic (Bosnia) jt.”

Eesti poiste kohta rääkis Loigu: “Mark-Andreas Jaaksonil oli turniiril kanda GBA ühe põhimängija roll. Tema mänguaeg oli võistkonna suurim ning võistkonna jaoks oli ta kesksel kohal nii kaitses kui rünnakul. Kaitses usaldati Jaaksoni hooleks enamasti vastaste kõige ohtlikum perimeetrimängija, rünnakul oli ta võistkonna parim resultatiivsete söötude osas ja üks tulemuslikemaid korvikütte.”

195 cm pikkune Jaakson sai kolmes kohtumises keskmiselt kirja 33,5 minutit 11 punkti, 4 lauapalli, 4 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2,3 pallikaotust ning 2,3 isiklikku viga. Visketabavus kolme kohtumise peale oli eestlasel koguni 77,8% kahestel ja 38,5% kolmestel, vabaviskeid tabas ta 66,7-protsendiliselt.

Võistkonna noorimana oli Andre Loigu rolliks olla võistkonna teine mängujuht ja kaitses suruda võimalikult kõvasti vastaste mängujuhti. 180 cm pikkuse noormehe keskmine statistika nelja kohtumisega oli 8,1 minutit, 1,5 punkti, 1,3 korvisöötu, 1 lauapall ja 1,5 pallikaotust..

Turniiri võitis serblaste Belgradi Crvena Zvezda, kes sai finaalis 90:59 jagu linnarivaalist Partizanist.

“Eriti avaldas muljet just Crvena Zvezda võistkonna tegemised – mäng nii rünnakul kui kaitses detailideni paigas, põhimängijate suurepärased individuaalsed oskused, kogu võistkonnal oli mängu ajal suurepärane keskendumine ja fookus. Üks asi, mis veel silma jäi kogu turniiri lõikes: mängijad ei vaidle kohtunikega!” meenutas Kaarel Loigu.

Tema sõnul oli turniiri korraldus täielikul tipptasemel – võistkonnad majutati 5* hotellis, toitlustamine oli eeskujulik, mängule sõideti politsei eskordi saatel, ajakavast peeti väga korrektselt kinni, saalis oli palju turvamehi ja politseinikke jne. Tehti kõik, et noorsportlane saaks keskenduda ainult mängudele.

scroll to top