Pulk ja Hannover lagunesid viimasel veerandil ja lasid lähirivaali tabelis mööda

-Janne Pulk (#24) ja TKH Basketball | Foto: TKH Basketball Damen Facebook

Nädalavahetusel käisid Saksamaal platsil mõlemad sealses kõrgliigas mängivad Eesti naistekoondislased. Janne Pulk ja Hannover kohtusid lähima rivaali Freiburgiga ning pidid tasavägise mängu lisaaja lõpuks vastu võtma kaotuse. Merike Anderson ja Saarlouis kaotasid kolm kohta eespool paiknevale Marburgile.

Hannover oli liigatabelis mängu eel Freiburgist üks koht eespool (5 vs 6). Pulga koduklubi võttis mängu alguses juhtimise enda kätte ning poolajaks oli edu 17 punkti (47:30). Teisel poolajal hakkasid vastased kaotusseisu vähendama, kolmanda veerandi lõpuks oli Hannoveri edu 12 punkti (65:53).

Neljandal veerandil ei suutnud Hannover enam nii tabavalt palle korvi saata, kirja saadi 13 punkti. Freiburgi naiskond sai vastupidiselt hoogu juurde, visates 25 punkti ning veerandi lõpusireeniks oli seis viigis 78:78. Lisaaeg algas küll tasavägiselt, kuid Pulga koduklubi ei suutnud esimesel poolajal näidatud võimu tagasi võtta ning tuli tunnistada kaotust 87:93.

Mängu tulemusena vahetasid klubid tabelis omavahel kohad, Hannover langes 6. positsioonile (11-9) ja Freiburg tõusis 5. kohale (12-8).

Pulk sai mängus kirja 33 minutit ning 12 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/7, vabavisked 3/4), 6 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja ühe isikliku vea. Hannoveri suurim skooritegija oli pea kogu mängu (39,5 minutit) platsil viibinud Birte Thimm, kes kogus 17 punkti. Võitjate poolel tegi resultatiivse mängu Alexa Nicole Hart, kes tabas 31 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Teine eestlanna Saksamaal, Merike Anderson, võttis Saarlouisiga vastu 17. kaotuse liiga 9. kohal paiknevalt Marburgilt 60:66 (22:13, 15:16, 14:16, 9:21).

Anderson viibis platsil kõige kauem – 32 minutiga viskas ta 5 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 1/5), võttis 11 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja tegi 2 isiklikku viga. Saarlouisile tõi kõige enam punkte Nadjeschda Ilmberger, kes viskas 15 punkti. Võitjate poolel oli täpseim Alexandra Wilke 15 punktiga.

Hannover ja Saarlouis peavad mõlemad järgmise kohtumise 7. märtsil, kui Pulk ja koduklubi võõrustavad tabelis koht tagapool olevat Osnabrücki (10-10) ning Anderson ja koduklubi võtavad vastu tabeli neljanda Herner TC naiskonna (13-7).