Kaheksameheline Pärnu sai Kalev/Cramolt hooaja suurima kaotuse

-Sander Raieste | Foto: Siim Semiskar

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas peeti kolmapäeval ära kaks mängu, milles BC Kalev/Cramo alistas probleemideta Pärnu Sadama ja Valmiera Glass VIA oli tasavägisemas mängus parem Läti Ülikooli meeskonnast.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 109:60 (27:13, 34:14, 23:20, 25:13)

Pärnu meeskond oli loobunud ameeriklasest korvialuse jõu Robert Benjamin Marberry teenetest ning eemale jäid veel ka Jeremiah Daniel Paige ja Ernests Kalve. Kalevlaste poolelt ei teinud haiguse tõttu kaasa Kristjan Kangur, kuid sellest hoolimata mindi mängu 13:2 juhtima ja avaveerand võideti 14 punktiga. Head visketabavust näidanud kodumeeskond oli viie minuti möödudes juba 23 punktiga ees ning pärast Karl-Martin Kase lähiviset lõppes poolaeg seisuga 61:27. Kolmas veerandaeg kulges tasavägisemalt, aga Kalev/Cramo noppis koos viimase neljandiku 25:13 paremusega koguni 49-punktilise võidu. Pärnu jaoks oli see hooaja suurimaks kaotuseks, seni oli selleks 9. oktoobri allajäämine BK Ventspilsile skooriga 76:104.

Visketabavuses oli Kalev/Cramo 64% – 40% parem. Lauavõitlus jäi 31:31 viiki (ründelaud 14:7 Pärnule). Korvisööte andis rohkem Kalev/Cramo 29:15 ja pallikaotuseid tegi rohkem Pärnu 18:5.

Võitjate parimana viskas Sander Raieste 17 punkti. Kyle Vinales ja Martin Paaosja kogusid 16 punkti, kellest viimane andis ka 8 korvisöötu. 12 punkti said kirja Janari Jõesaar ja Tanel Kurbas ning Martin Dorbek lisas 11 silma.

Lauris Blaus tõi Pärnu eest 16 punkti. 10 silma lisasid Kaspar Lootus ja Karl-Martin Kask. Rannar Raap järgnes 9 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisööduga, Siim-Markus Posti nimele jäi 7 punkti, 10 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Valmiera Glass VIA – Latvijas Universitate 86:72 (28:24, 28:22, 18:12, 12:14)

Valmiera meeskond haaras korviderohke avaveerandi toel neljapunktilise eduseisu. Teisel veerandajal paisus vahe ka 14 punktile, kuid Läti Ülikool suutis mängus püsida ja poolaeg lõppes võõrustajate 56:46 juhtimisel. Kuigi kolmanda veerandajaga suurendas kodumeeskond edumaa 16-punktiliseks, siis viimast neljandikku alustas Läti Ülikool 8:2 spurdiga ja tõi ikkagi põnevuse tagasi. Valmiera oli rünnakul suurtes raskustes, kui kaheksa minutiga oli võistkond visanud vaid kolm punkti. Poolteist minutit enne lõppu siiski pääseti 79:70 juhtima ning ülejäänud ajaga külalised enam ohtlikuks ei muutunud.

Visketabavuses jäi Valmiera 47% – 44% peale ja lauavõitlus kuulus neile samuti 36:33 (ründelaud 10:9). Korvisööte andis Valmiera 27:19 rohkem ja pallikaotuseid tegi Läti Ülikool 18:14 rohkem.

Klavs Dubults tegi Valmiera poolelt kaksikduubli 21 punkti ja 11 lauapalliga. Edmunds Elksnis lisas 13 silma ja koguni 15 korvisöötu. Roberts Krastinš ja Roberts Blumbergs tõid 12 punkti, kellest viimane võttis veel 10 lauapalli. Janis Engersi nimele jäi 10 punkti.

Läti Ülikooli eest viskas Alberts Putans 22 punkti. Renars Birkans lisas 18 silma ja 7 korvisöötu ning Artis Arnitis sai kirja 11 punkti.

Järgmised mängud toimuvad Eesti-Läti korvpalliliigas laupäeval, 2. novembril, kui Rapla Avis Utilitas võõrustab BC Kalev/Cramot ja BK Ventspils võtab vastu Jurmala meeskonna.